Úvod Články & zajímavosti Novinka roku 2013 - Robotické štěně Teksta

Novinka roku 2013 - Robotické štěně Teksta

Mezi nejzajímavější novinky Londýnského veletrhu hraček 2013 patřil další počin výrobce Teksta Robotics. Po předchozích poměrně propracovaných avšak velmi drahých modelech robotský psů, přichází tento výrobce s hračkou, která nadchne snad každé dítě.

Velká škála funkcí, které se dají dále rozšířit za pomocí tabletu či chytrého telefonu se systémem Android nebo iOS a to v aplikaci přímo pro tuto hračku vytvořenou, aplikace je zdarma ke stažení v AppStore i v GooglePlay.

Hračka disponuje hned několika druhy senzorů, které jí pomáhají, aby nenarážela samovolně do zdi či nepadala ze schodů. Optický senzor umožňuje naučit hračku reagovat na gesta v linii očí. Pomocí integrovaného mikrofonu můžete naučit štěně reagovat na hlasové pokyny.

Zdařilý vzhled hračky doplňují oční gesta, která by měla vyjadřovat náladu štěněte od "chci si hrát" až po mám hlad. K nakrmeni štěněte slouží kost, která bude součástí balení, stejně jako míček, který štěně nosí díky magnetu.

Hračka by po sjezdu z výrobní linky měla umět až 100 různých triků, pohybů a gest, stejně jako v předchozích modelech robotických hraček dokáže tančit, když mu pustíte hudbu, chodit, vrtět ocasem, avšak zajímavou novinkou je schopnost udělat salto.

Pokud necháte štěně delší dobu bez pozornosti, začne kňučet dokud je nepohladíte po hlavě, kde se nachází jeden ze senzorů.

Jako hračka jistě osloví děti napříč věkovými kategoriemi, přičemž výrobce hračku označil jako vhodnou pro děti od 5ti let.

Kanadské reklamní video na robotické štěně Teksta:

{VIDEO_201}

Fotografie z veletrhu

Reálné fotografie z Londýnského veletrhu si můžete prohlédnout zde.

Související články

Robotické štěně Teksta - ukázka funkcí
Robotické štěně Teksta - triky a nastaveníZpět na seznam článků

TOPlist