Úvod Články & zajímavosti Robotické štěně Teksta - nejčastější dotazy a odstraňování problémů

Robotické štěně Teksta - nejčastější dotazy a odstraňování problémů

Bude hračka chodit po koberci ?

To záleží na tloušťce koberce. Štěně je schopno chodit po hladkém povrchu a po většině koberců. Ale na koberci s vysokým vlasem se pravděpodobně bude pohybovat obtížně.

Reaguje štěně na to, že na něj někdo mluví ? Záleží v jakém jazyce na štěně mluvím ?

Štěně "poslouchá" mluvené slovo i zvuk a snaží se porozumět příkazu - podobně jako opravdové štěně. V módu ODPOVĚĎ si můžete všimnout, jak pochopil co je mu řečeno. Stejně jako opravdové štěně reaguje na jakýkoliv jazyk.

TIP:
Pokud je v prostředí moc hluku nebo se baví hodně lidí najednou, hračka nebude poslouchat dokud hluk nepřestane a poté bude reagovat. Štěně preferuje tento mód, když je ponechán o samotě. To znamená, že může automaticky přejít do tohoto módu.Poklepejte mu na hlavu, aby jste přilákali jeho pozornost, nebo mu zmáčkněte nos, aby se tento mód ukončil.

Má hračka tlačítko "ztlumit" ?

Štěně nemá tlačítko ztlumit. Ale pokud si stáhnete aplikaci zdarma, můžete si nastavit intenzitu štěkání, popřípadě nastavit, aby vůbec neštěkalo

Funguje aplikace na Apple a Android ?

Ano, můžete si zdarma stáhnout aplikaci do Apple iPad nebo do tabletu s Android. Aplikace nebude fungovat v chytrém telefonu.

TIP:
pro nejlepší fungování aplikace musíte natočit mikrofon směrem k hlavě štěněte. Každopádně různé značky a modely tabletů mohou mít i rozdílné reakce v chováni štěněte. Prosím nahlédněte do návodu aplikace.

Proč trvá několik sekund než se štěně posadí ?

Teksta během této doby nabírá energii potřebnou ke skoku.

Přepne se štěně do módu pro gesta, jestliže použiji ruku, aby se zastavil ?

Ne. Když štěně chodí, tak na použití gesta ruky reaguje pouze tak, že se zastaví. Vidí vaši ruku jako překážku. Poté, co hračku rukou zastavíte, dejte ruku stranou. Poté dejte ruku zpět před jeho oči a dejte mu tak ten správný příkaz, aby se dostal do módu ,,pokyny rukou,,. Jakmile je štěně v módu pro pokyny rukou, můžete mu přikázat si sednout nebo skočit.

TIP:
v tomto módu rukou nemávejte, ale dejte přesný příkaz, jinak bude zmatený a nebude vědět co má dělat. Možná to budete potřebovat trochu trénovat, aby se skok úspěšně podařil.

TIP 2:
štěně je připravené v módu pro ,,pokyny rukou,, když jeho oči svítí tak, jak vidíte na obrázku v návodu. Pokud jeho oči nesvítí jako na obrázku, poklepejte mu na hlavu, aby jste přilákali jeho pozornost. Podívejte se na video instruktáž, aby jste viděli jak přesně to funguje.

Co mám dělat, když mu odpadlo ucho ?

Uši jsou navrženy tak, aby se v rámci prevence rozbití v případě pádu odpojily. Jednoduše je připněte zpět.

Mohu hračku umýt ?

Ano, ale pouze vlhkým hadrem. Nikdy jej nenamáčejte do vody a zabraňte, aby se voda dostala do štěněte. Nepoužívejte žádné čistící přípravky, pouze hadr navlhčený čistou vodou.

Je normální, pokud štěně občas upustí balónek a jindy zase ne ?

Ano je to normální. Občas balónek upustí a občas ne, záleží na tom, jak si v danou chvíli chce s balónkem hrát.

Proč občas kost při krmení nesvítí nebo proč štěně nepřežvykuje ?

Pokud není teksta hladový, nebude žvýkat a kost nebude při krmení svítit. Popřípadě se pokuste pohnout kostí kolem jeho spodní čelisti a nastavte k ní šipku na kosti tak, aby se kost aktivovala a štěně se nakrmilo.

Proč štěně nereaguje na aplikaci ?

Hračka bude reagovat po dokončení prováděného příkazu. Snažte se dávat nový příkaz, až po dokončení předešlého příkazu. Pokud je TEKSTA v módu aplikace a má před sebou nějakou překážku, jeho senzory to zachytí a TEKSTA se automaticky odpojí od aplikace. To samé se stane, pokud zmáčknete nějaké tlačítko, když je v módu aplikace.

Proč vždy nedoskočí na tlapky ?

TEKSTA je štěně staré 8 týdnů a vyžaduje trénink. Čím víc jej trénujete, tím více poslušným se stává a častěji dopadne na tlapky. Každopádně zde mohou být i jiné faktory, které mohou působit na způsob doskoku štěněte a to například špatný povrch, tvrdosti povrchu nebo nabití baterií, to vše může hrát roli v tom jestli štěně doskočí na tlapky. Složitý mechanismus konstrukce uvnitř hračky zahrnuje mnoho součástek a tak se může stát, že štěně vždy nedoskočí na tlapky a budete muset vyzkoušet jaký povrch je pro hračku a tento trik nejvhodnější.Zpět na seznam článků

TOPlist